Przebarwienia tetracyklinowe zębów 2019-10

2019-02-23 10:51:21

Fluoroza – jest chorobą zębów związaną z nadmierną p. Przebarwienia typu zewnętrznego są stosunkowo proste do usunięcia z nieuszkodzonej powierzchni szkliwa za pomocą zabiegów profesjonalnego oczyszczania zębów w gabinecie stomatologicznym czy też ich wybielania.

Zdjęcie puść na forum i nie ma się czego wstydzić, bo to ma być zdjęcie zębów a nie całej twarzy. PRZEBARWIENIA TETRACYKLINOWE- antybiotyki z grupy tetracyklin i ich pochodne przyjmowane w okresie odontogenezy dają charakterystyczne przebarwienia zębów o kolorze żółtobrązowym ( przy pochodnych może występować barwa żółta lub szarobrązowa).

Są to przebarwienia trudne do wybielenia. Tetracyklinowe przebarwienia zębów.

przebarwienia zębów w porfirii. Mogą także powodować hipoplazję szkliwa.

W następstwie przyjmowania tetracykliny w czasie odontogenezy dochodzi do żółtego, żółtobrunatnego, szaroczerwonego przebarwienia zębów, dającego złotą fluorescencje w świetle ultrafioletowym. Ten rodzaj przebarwień nie stanowi przeciwwskazania do zabiegu.

Przebarwienia ze względu na pochodzenie, możemy podzielić na dwie grupy: zewnątrz- i wewnątrzpochodne. w wieku poniżej 8 lat ( mogą powodować przebarwienia zębów i spowolnienia wzrostu dziecka) ; w czasie ciąży ( nie jest możliwe negatywne skutki dla rozwoju płodu) i laktacji Karmienie piersią: RSS - a nie paznokcie!

przebarwienia zębów w chorobie hemolitycznej noworodków. Jest jednak najtrudniejszym rodzajem przebarwień do rozjaśnienia.

Przebarwienia tetracyklinowe zębów. Przebarwienia powstają na skutek powstania kompleksu tetracyklino- wapniowo- fosforanowego).

Poszczególne pochodne tetracyklin powodują odmienne przebarwienia: - żółte ( oksytetrycyklina, tetracyklina, demeklocyklina), - szarobrązowe ( chlorotetracyklina) Przebarwienia po tetracyklinie, a wybielanie. Tetracykliny bardzo dobrze przenikają przez łożysko do płodu wywołując zmiany kostne i w zawiązkach zębów.

przebarwienia tetracyklinowe. odażą fluoru w organizmie, podczas tworzenia szkliwa i mineralizacji zębów.

Przebarwienia tetracyklinowe zębów. Niestety wybielanie takich zębów nie zawsze daje satysfakcjonujące efekty, zależy od stopnia przebarwienia.

u dzieci – antybiotyki tetracyklinowe ( pod ich. Przebarwienia tetracyklinowe, powstają po zadziałaniu antybiotyków z tej grupy na zawiązki zębów mlecznych lub stałych.

/241/2019-03-13-150353/ /949/forum.phpmod=viewthread&tid=949 /d6fd0dfd189/news.phpaction=show&id=366 /560/2019-03-24-023140/ /b66ef240ea401/812.htm /page_id=945 /701/forum.phpmod=viewthread&tid=701